• 2 listopada 2022

„TYGIEL” w w Lublinie

W ten weekend w Lublinie odbył się pierwszy zjazd ITM pod hasłem „TYGIEL” inaugurujący lubelski oddział Instytutu.
Podczas spotkania poruszaliśmy tematy związane Lublinem, relacjami Kościoła i polityki, wątkami chrześcijańskimi w popkulturze i kryzysem w Kościele.
To był czas obfity w dyskusje i refleksje natomiast nie zabrakło atrakcji kulturalnych! Podziwialiśmy kaplicę św. Trójcy na Zamku Lubelskim, w przerwach kawowych studiowaliśmy wystawę poświęconą bp. Fulmanowi i kard.Wyszyńskiemu, zrobiliśmy też mini-tour po starym mieście z przewodnikiem! Nie obyło się również bez nieformalnej integracji wieczornej!
Udało się zatem napełnić głowy posiłkiem intelektualnym a serca pięknem sztuki i historii. Podczas całego zjazdu frekwencja dopisywała, liczba uczestników przekroczyła 50 osób!!
Udało się zaprosić znakomitych prelegentów: prof. Zbigniewa Stawrowskiego, prof. Sławomira Sowińskiego, ks.prof. Andrzeja Szostka, red. Piotra Zarembę, dr Jerzego Myckę, dr Piotra Lipskiego, Krzysztofa Jakubowskiego, Łukasza Zaborowskiego i O. Gawła Włodarczyka.
Całe wydarzenie współorganizowane było z Klubem Jagielońskim, Bartosz Brzyski i Piotr Kaszczyszyn odwiedzili nas w Lublinie i prowadzili dla nas warsztaty wokół podcastu „Kultura poświęcona”.
Jesteśmy napełnieni optymizmem (dzięki dużej ilości pochwał i podziękowań) i z radością spoglądamy w przyszłość licząc na rozwój ITM w Lublinie, już teraz planujemy kolejne edycje „TYGLA”.
Trudno w kilku zdaniach zawrzeć wszystko co wydarzyło się podczas tych dwóch dni w największym polskim mieście wschodu ale zapraszamy Was abyście przekonali się o tym kolejnym razem osobiście!
Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w wydarzeniu i pomoc w jego organizacji.
Pozdrawiamy,
Konrad i Jan, Koordynatorzy oddziału ITM Lublin