• 13 grudnia 2022

Kalendarium najbliższych wydarzeń w Instytucie Tertio Millennio

Co w Instytucie? – !!! Kalendarium najbliższych wydarzeń w Instytucie Tertio Millennio !!!
Za nami niedziela Gaudete, czyli radości. A jak radować się, to tylko wspólnie z bliskimi lub we wspólnocie z Instytutem 😉
Z tej okazji przesyłam rozpiskę wydarzeń, które są przed nami w Instytucie w najbliższym czasie. Serdecznie zachęcam do udziału w poszczególnych wydarzeniach!
1. Czy przyszłość istnieje ? – Spotkanie dyskusyjno-przedświąteczne 14.12. o godz. 19.00 w duszpasterstwie Dominikanów w Lublinie. Szczegóły w załączeniu.
2. Spotkanie przedświąteczne we Wrocławiu – 15.12. o godz.19.00. Chcemy podziękować za wspólne działanie oraz zaprosić do dalszego zaangażowania w Nowym Roku. Szczegóły w załączeniu.
3. Do piątku 16.12. przedłużamy naszą akcję charytatywną, którą organizujemy we współpracy ze wspólnotą Sant’Egidio. Pomóc można na dwa sposoby, a szczegóły na plakacie.
4. Szkolenie z fundaraisingu – 17 grudnia start godz. 9.00. Spotkanie poprowadzi Szczepan Kasiński (https://armiger.pl/). Zdobytą wiedzę spróbujemy wykorzystać w aktywnościach Instytutu, ale i nie tylko. Cenne doświadczenie dla wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Prowadzimy zapisy na instytut@tertio.pl. Szczegóły w załączeniu.
5. W ostatni dzień roku 31 grudnia o godz. 18.00 w Kościele Dominikanów na Freta odbędzie się Msza św. w intencji O. Macieja Zięby. Zachęcamy do udziału i pamięci w modlitwie.
6. Spotkanie opłatkowe w Warszawie odbędzie się 11.01. Rozpoczniemy mszą św. o godz. 18.00 w Kościele Dominikanów na Freta, a następnie udamy się do pobliskiej salki duszpasterskiej.
7. Szykujemy LIV edycję Szkoły Zimowej, która odbędzie się w dniach 21.02 – 26.02. w Ząbkowicach Śląskich w woj. dolnośląskim. Będzie to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, dlatego już dziś zachęcam Was do promocji Szkoły, a kto jeszcze nie uczestniczył do udziału w rekrutacji. Szczegóły na plakacie. Zgłoszenia oficjalnie przyjmujemy od 2.01.2023 r.
______________________________________________
Końcówka roku i początek zapowiada się niezwykle ciekawie i intensywnie. Pracujemy także nad projektem podcastów, których efekty powinniśmy usłyszeć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Od lutego 2023 r. ruszymy oficjalnie z XIX edycją Konkursu Papieskiego – największego w Polsce konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II oraz Katolickiej Nauce Społecznej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych.
Wszystkie wydarzenia i projekty prowadzone są dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy Instytutu. Zachęcamy wszystkich gorąco do zaangażowania w poszczególnych regionach i bezpośrednio w projektach ITM – plany na przyszły rok mamy bardzo ambitne 😉
Zachęcamy także do wsparcia finansowego wszystkich przyjaciół i absolwentów projektów Instytutu Tertio Millennio, które pozwalają nam się rozwijać.
Nr konta organizacji: 33 1240 4706 1111 0000 5168 6138 (Bank PEKAO SA.) – tytułem: „darowizna na cele statutowe”.
Zachęcamy także do ustawienia stałych wpłat – może to być dobre postanowienie świąteczno/noworoczne. Nawet kwota jednej kawy w miesiącu robi różnicę!
Życzymy dobrego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia i do zobaczenia w trakcie poszczególnych wydarzeń Instytutu!