Janczyk Anna

ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na UPJPII oraz pedagogikę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od wielu lat związana z III sektorem.

Doradca kluczowy w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej. Zawodowo zajmuje się promocją, fundraisingiem, projektami grantowymi i organizacją wydarzeń. Wspiera organizacje pozarządowe w ich codziennym funkcjonowaniu.

Współtworzy Fundację Dobry Widok wraz z jej największymi projektami – Radiem Widok i Kawiarnią Społeczną „Cafe Siena”. Pochodzi z ukochanej Jeleśni w Beskidzie Żywieckim, obecnie mieszka w Bielsku – Białej.

Z Fundacją Instytut Tertio Millennio związana od 2016. W fundacji zajmowała się koordynowaniem Konkursu Papieskiego, organizacją Tertio Millennio Seminar on The Free Society oraz szkół zimowych i jesiennych a także Tertionów. Była dyrektorem biura fundacji, a następnie Wiceprezesem ITM. Związana z Chórem Akademickim UPJPII „Psalmodia”, w którym w latach 2019-2021 pełniła funkcję wiceprezesa. Wolny czas poświęca na podróże, grę na pianinie, czytanie książek i naukę jazdy konnej.