Dubaniowski Daniel

jest inżynierem mechanikiem z wykształcenia, pracującym obecnie jako inżynier oprogramowania. Specjalizuje się w rozwoju systemów informatycznych dla instytucji publicznych i organizacji rządowych. Aktualnie uczestniczy w realizacji projektu dla federalnego urzędu administracyjnego w Niemczech. Związany z Instytutem Tercio Millenio od Szkoły Jesiennej w 2020 r.

Ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie Dundee oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Birmingham, specjalizując się w biomechanice oraz inżynierii medycznej. Po studiach w Wielkiej Brytanii pracował jako inżynier utrzymania infrastruktury dla brytyjskich kolei państwowych, przy realizacji projektów inwestycyjnych i renowacyjnych. Jest również absolwentem programu stażowego prowadzonego przez dostawcę usług akredytacyjnych Lloyd’s Register w Southampton, gdzie brał udział w projektach dla zwiększenia bezpieczeństwa w transporcie morskim. Pochodzi z Wrocławia, dzieciństwo spędził na emigracji w Stanach Zjednoczonych.

Wolny czas lubi spędzać aktywnie, przede wszystkim na pływaniu, koszykówce i wspinaczkach górskich – zimą chętnie też jeździ na snowboardzie. Interesuje się również muzyką, gra amatorsko na pianinie.